.

O NÁS 


Jsme skupinka pražských studentů, která věří, že správný učitel by měl spíš vysvětlovat než recitovat, že studenti potřebují látku spíš pochopit než se ji našprtat nazpaměť a že souvislosti a přehled jsou důležitější než detaily a přesné formulace.

Proto se snažíme vytvořit ucelenou síť výpisků, které zdůrazňují to nejdůležitější, upozorňují na souvislosti a kontext a jsou navzájem (i napříč předměty) propojené pomocí odkazů. Proto se snažíme dějepis vyprávět jako příběh, ne jako seznam dat a jmen. Proto kapitoly doplňujeme zajímavými obrázky a dobovými texty. Proto kromě otázek "co?", "kdy?" a "kde?" chceme i odpovědi na otázku "proč?".

Proto nás baví vytvářet videa, která to podstatné ukazují přehledně, to složité pochopitelně, a hlavně díky mapám, obrázkům a schématům tak, aby to člověk hned nezapomněl.

Proto vytváříme interaktivní kvízy, které testují jak paměť, tak schopnost přemýšlet, a pojmy a letopočty házíme na Quizlet, kde se proti tomu nejnezapamatovatelnějšímu bojuje pomocí her a metody spaced repetition.

Proto postujeme na Instagramu zajímavosti nejen z historie a etymologie a na máme zásobu funfactů.


Jirka          
správa a HTML webu, nejen dějepisné výpisky, scénáře dějepisných videí, animace videí, sady kartiček, grafika
jirka@edisco.cz
Honza        
scénáře nejen přírodovědných videí, komentář a zvuk videí, správce Instagramu
honza@edisco.cz
David    
CSS a JS webu, výpisky
a další pomocníci  
Hanka, Jáchym, Jiří, Castillo, Natalie, Anička, Silva, Adéla


Našli jste chybu? Máte dotaz? Nápad? Připomínku? Pochvalu? Napište nám na info@edisco.cz.