.

PODĚLTE SE O SVÉ VÝPISKY! 


Aktuálně sháníme výpisky z těchto předmětů:

ZSV  /  ZEMĚPIS  /  BIOLOGIE  /  CHEMIE

Inspiraci na konkrétní témata, která by se hodila, najdete napravo (na mobilech dole pod textem).

Myšlenka - o co se snažíme?

Naším snem je shromáždit přehledné, pochopitelné, propojené a kompletní výpisky pro středoškoláky a gymnazisty. Jenže... aby měl tento web nějakou úroveň, musíme každé kapitole věnovat poměrně dost času, takže nový obsah vzniká děsně pomalu. Naštěstí středoškoláků, kteří mají kvalitní zápisky a schopnost vysvětlovat, existuje spousta a my věříme, že mnozí z nich jsou ochotní se o svoji práci podělit a pomoct tak tisícům dalších. My ve vlastní tvorbě samozřejmě pokračujeme, ale všechny předměty prostě nestíháme. A to je hrozná škoda. Určitě existuje téma, které vás baví a máte pocit, že mu rozumíte a že látku dokážete dobře vysvětlit. Budeme moc rádi, když nám své výpisky pošlete, abychom je mohli přidat na tento rostoucí vzdělávací web. Zvažte to ;)

Obsah - o čem to má být?

Hlavním cílovým publikem jsou studenti středních škol a gymnázií. Třeba my výpisky píšeme podle osnov vyššího stupně osmiletého gymnázia a občas přihodíme nějakou zajímavost navíc. Budeme rádi za jakékoliv téma, které tu chybí, a pokud máte pocit, že jsou některé stránky nedostatečné, uvítáme i připomínky a doplnění. Inspiraci najdete také v seznamu chybějících témat napravo.

Forma - jak to má vypadat?

Ceníme si příspěvků v jakékoliv podobě, ale zároveň chceme na webu udržovat nějakou tu štábní kulturu a jednotné formátování. Nejjednodušší by pro nás byl formát Markdown, ale pokud ho neznáte, nevadí, poradíme si i s PDF dokumenty, soubory MS Word a podobně. Taky nám usnadníte práci, když se budete držet těchto pravidel a tipů:

Postup - kam to poslat?

To je velmi snadné. Výpisky stačí poslat mailem na posilam@edisco.cz spolu s vaším křestním jménem, abychom vás mohli uvést jako autora dole pod čarou. Případně můžete zmínit, na jaké jiné kapitoly by měl váš text odkazovat, nebo třeba přiložit odkazy na obrázky z Wikimedia Commons. Než vaše texty převedeme do webové podoby, bude to nejspíš chvíli trvat, protože aktuálně pracujeme na technických úpravách webu, ale dáme vám vědět, jak to dopadlo. V každém případě za všechny příspěvky mockrát děkujeme!

Výsledky - co už jste nám poslali?

Má to smysl! Z vašich výpisků vznikla už přibližně stovka kapitol - ze společenských věd, z organické chemie, ze zeměpisu i z biologie rostlin. Od aldehydů po Zakavkazsko. Od analytické psychologie po zelené řasy. Podívejte se na vlastní oči: Teorie osobnosti, Jehličnany, Halogenderiváty, Spojené království a Irsko. Díky vám se pomalu, ale jistě náš sen stává realitou a třeba učivo ZSV a zeměpisu už není daleko od kompletnosti. Mockrát děkujeme!
Našli jste chybu? Máte dotaz? Nápad? Připomínku? Pochvalu? Napište nám na info@edisco.cz.